Sosyal Medya ve Günümüz İlişkileri

0 2

İnsanlar eskiden bir çok fedakarlık yaparak değerini koruduğu aşkı, şimdilerde sosyal medya üzerinden yitirmeye başladı. Hiç bir büyüsü kalmayan,tamamen yozlaşmış bir şekilde insanların her anını paylaşması üzerine gerçekleşen yorumlar insanların şüphelenmesine neden oluyor. Her dakikasını paylaşan çiftler, güvensizlik nedeniyle tartışıp ayrılıyor.

Önceden paylaştıkları her şey siliniyor ve hiç bir şey yaşanmamış gibi gösteriliyor. Bu aşka duyulan değerin teknoloji yüzünden güvenini yitirmesi demek oluyor. Her şeye çabuk erişilen günümüz teknolojisinde  bir çok kandırmalar mevcut.

Giyim kuşam,fotoğraf efekti gibi bir çok etken ile insanlar kendi egolarını kullanarak sevgisiz,tamamen fizike dayalı bir dünya yaratmaktadır. Özlem, duyulan aşk kavramları yerine “Acaba nerede ? Beni aldatıyor mu ?” sözcükleri yankılanmaya başladı.

Günümüz gizlilik kavramı ortadan kalktığı için şüphelenme durumları olmaması gerekirken, insanların dürtüleri fiziki yönden farklı insanlara çok kısa yoldan ulaşılırlığı yüzünden risk taşıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.