Android’de Uygulama Bildirimlerini Nasıl Kapanır

0 6

Akıllı cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile birlikte birçok kişi çeşitli telefonlarında çeşitli uygulamalardan yararlanıyor. Farklı konularda oyunlar, bilgilendirme programları ve çok daha fazlası android market ayrıcalıklarından yararlanılarak rahatlıkla indirilebiliyor. Ancak farklı amaçlar için kullanılan android uygulamaları çoğu zaman kullanıcıların canını sıkabiliyor. Çünkü android uygulamaların tamamı işlevlerine göre bazı durumlarda değişik seslerde bildirimler veriyor.

Bu bildirimler çoğu zaman kişilerin programdaki gelişmeler ile ilgili haberdar olmalarını sağlasa da çok sayıda uygulamadan gelen bildirim sesleri cep telefonu kullanıcılarının bu durumdan şikâyetçi olmalarını sağlıyor. Bu durumdan sıkılan ve uygulamalardan gelen bildirimleri kapatmak isteyen cep telefonu kullanıcıları küçük bir ayarlama sayesinde uygulamalardan gelen bildirimleri kapatabilirler.

Android’de uygulama bildirimleri kapatma için akıllı cep telefonu kullanıcılarının öncelikli olarak telefonlarının ayarlar bölümüne girmeleri gerekiyor. Ayarlar sekmesinden sonra giriş yapılması gereken alan uygulamalar alanıdır. Çünkü her uygulamadan gelen bildirimler farklıdır. Bu nedenle bildirim sesi kapatılmak istenen uygulama ne ise o uygulamaya işlem yapılması gerektiği için ayarlar sekmesi altından uygulamalar bölümüne giriş yapmak gerekir.

Bu alanda ilgili uygulamaya ait ayarları açtıktan sonra karşımıza bildirimleri göster alanı çıkar ve birçok programda varsayılan olarak bildirimleri göster kısmı işaretlidir. Bildirimleri ya da bildirim sesleri kapatılmak istenen uygulamanın ayarlar alanına giriş yapılarak oradaki bildirimleri göster işaretini pasif hale getirerek uygulamaların bildirimlerini kapatmak mümkündür.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.